Atrakcyjne kredyty gotówkowe

Atrakcyjne kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy to dla wielu bardzo potrzebny zastrzyk pieniędzy, a nawet ostatnia finansowa deska ratunku. Nagły wydatek, czy też jakaś okazja, która nie może czekać aż uzbiera się odpowiedni kwotę to częste sytuacje, w których tai zastrzyk gotówki jest potrzebny. Jednak oprócz korzyści, jakie taki kredyt daje w postaci możliwość natychmiastowego zakupu dóbr, czy usług istnieje również obowiązek jego spłaty. Aby ten obowiązek był jak najmniej uciążliwy, to konieczne jest wybranie odpowiedniej oferty kredytowej, na atrakcyjnych warunkach, a zanim to się zrobi, trzeba koniecznie przeanalizować swoje możliwości co do spłaty takiego kredytu. Jeśli taka decyzja zostanie podjęta, to warto skorzystać z jednej z wyszukiwarek kredytów, czy też z rankingów dostępnych w sieci, aby zorientować się co jest dostępne na rynku i jakimi ofertami warto się zainteresować.

Przy wyborze konkretnej oferty kredytowej pod uwagę trzeba wziąć różne aspekty wpływające na koszty oraz warunki spłaty kredytu. Na koszty wpływa przede wszystkim oprocentowanie kredytu. Jego wysokość może wynosić od kilku do kilkunastu procent wartości kredytu. Oprocentowanie to może być stałe lub zmienne, czyli zależne od zmian stóp procentowych. Oprócz oprocentowania na koszty kredytu może tez wpływać jednorazowa prowizja, ale nie zawsze jest ona pobierana przez banki, które rezygnując z niej chcąc uatrakcyjnić swoją ofertę. Na atrakcyjność oferty ma również ilość oraz wysokość rat, a także ewentualna możliwość negocjacji warunków spłaty, co pozwala na dopasowanie tych warunków do możliwości i preferencji klienta.

Jednak zanim dostaniemy kredyt, musimy oczywiście załatwić niezbędne formalności, a bank musi ocenić naszą zdolność kredytową, czyli inaczej mówiąc zdolność do spłaty zaciągniętego zobowiązania. To jak restrykcyjne będą te warunki w dużej mierze będzie zależeć od kwoty zaciąganego kredytu, im mniejsza, tym też warunki powinny być łagodniejsze, a załatwianie formalności znacznie szybsze. Aby uzyskać kredyt powinniśmy mieć stałe dochody na odpowiednim poziomie, co będzie pewnym gwarantem możliwości spłaty kredytu. Może być również potrzebne poręczenie przez inne osoby. Warto też zainteresować się ubezpieczeniem kredytu na wypadek utraty pracy, choroby uniemożliwiającej zarabianie itp. Takie ubezpieczenie często oferowane jest przez sam bank.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.