Pożyczki hipoteczne

Lokaty terminowe dostępne w Lutym 2015

Lokaty terminowe dostępne w Lutym 2015

Interesują Cię lokaty ale nie wiesz na jaką się zdecydować? A może do tej pory nie zastanawiałeś się co zrobić ze swoimi oszczędnościami? Wielu Polaków nie dba o swój kapitał co często kończy się tym, że pieniądze te zostają rozdysponowane na bieżące wydatki. A o tym, że warto oszczędzać wie coraz więcej osób. Mimo to trudno podjąć decyzję w jaki sposób zabezpieczyć gotówkę i zaplanować w jaki sposób zarządzać tą kwotą pieniędzy.

Jeżeli nie masz ochoty ryzykować swoimi oszczędnościami a dodatkowo zależy Ci na tym by móc elastycznie z nich korzystać być może warto wybrać jedną z lokat krótkoterminowych. Są to obecnie produkty posiadające najwyższe oprocentowanie, co pomoże Ci zwiększyć kapitał. Ponadto korzystając z takiego produktu masz możliwość swobodnie zaplanować co zamierzasz zrobić z pieniędzmi w krótkim okresie czasu. Nawet jeżeli pieniądze okażą Ci się potrzebne nie będziesz mieć problemu by szybko otrzymać je na standardowe konto.

Lokaty krótkoterminowe – Luty 2015

Wśród najciekawszych ofert lokat zdecydowanie wyróżniają się trzy produkty oszczędnościowe. Są to Lokata Start w Meritum Banku, Lokata na Start w Getin Banku, a także Lokata Happy w Idea Banku. Wszystkie te depozyty udostępniane są tylko nowym Klientom banków. Jest to jednak zrozumiałe biorąc pod uwagę to, że promocyjne usługi odbiegają od pozostałych lokat nawet o 2,00% w skali roku.

1. Lokata Start

Meritum Bank obecnie oferuje lokatę dwumiesięczną z oprocentowaniem w skali roku 5,00%. By założyć depozyt należy jednak otworzyć konto osobiste. Maksymalna kwota możliwa do zamrożenia na rachunku to 10 000,00 złotych. Usługobiorca może bez trudu założyć zarówno konto jaki i lokatę drogą internetową.

2. Lokata na Start

Getin Bank umożliwia założenie lokaty wszystkim nowym Klientom i nie wymaga od nich założenia rachunku rozliczeniowego. Produkt podobnie jak w Meritum Banku trwa maksymalnie dwa miesiące. Najwyższa kwota możliwa do zdeponowania na lokacie to także 10 000,00 złotych. Oprocentowanie wynosi w skali roku 4,50%.

3. Lokata Happy

Idea Bank w ciągu ostatniego miesiąca obniżyło oprocentowanie depozytu z 5,00% do 4,50% to jednak wciąż jedna z najlepszych lokat na rynku. Umowa z bankiem może trwać maksymalnie 3 miesiące. Skorzystać z niej mogą wszyscy nowi Klienci. Bank nie wymaga od konsumenta założenia konta osobistego lub skorzystania z innego produktu dostępnego w Idea Banku.

Lokaty – zmiany w najbliższych miesiącach

Marek Belka, prezes Narodowego Banku Polskiego oraz przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej już w ubiegłym miesiącu sugerował, że konieczne będzie obniżenie stóp procentowych. Specjaliści zwracają uwagę na to, że jest to nieuchronne i prawdopodobnie nastąpi to w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Oznacza to, że chcąc zapewnić swoim oszczędnościom jak najlepsze warunki, teraz możliwe jest podpisanie umowy z atrakcyjnymi warunkami. Po obniżeniu stóp referencyjnych NBP instytucje z pewnością znów wprowadzą zmiany w ofertach. Prawdopodobnie po raz kolejny stracą produkty standardowe, być może jednak również lokaty promocyjne będą mniej korzystne dla nowych Klientów.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.