Kredyty konsolidacyjne

Konsolidacja bez zdolności kredytowej

Konsolidacja bez zdolności kredytowej

Konsolidacja czyli inaczej pożyczka dla osób zadłużonych pozwala na uregulowanie naszych dotychczasowych zobowiązań, które zaczynają być dla nas utrudnieniem. To rozwiązanie pomaga nam również uzyskać stabilność finansową i ułatwia spłacanie zadłużenia.

Jak się okazuje zaciągając kilka różnych kredytów tym samym czasie prędzej czy później spowoduje to, że będziemy zmuszeni spłacać kilka rat w różnych terminach i do rożnych instytucji. Takie rozwiązanie może być dla nas uciążliwe, czasami trudno jest zapamiętać o spłacie raty i pojawiają się problemy. Zdecydowanie łatwiej jest spłacać jedną ratę niż kilka w różnym czasie. Jak się okazuje konsolidacja właśnie temu służy.

Czy konsolidację możemy uzyskać w banku?

Kredyt konsolidacyjny to kredyt o szczególnym charakterze gdyż umożliwia on połączenie kilku mniejszych kredytów w jedno większe zadłużenie. Jak się okazuje możemy połączyć ze sobą zarówno pożyczki jak i kredyty, wówczas rata miesięczna takiego zadłużenia będzie niższa niż suma poprzednich rat. Możemy połączyć ze sobą kredyt hipoteczny, gotówkowe, samochodowy, a nawet kredyt w karcie kredytowej czy inne pożyczki gotówkowe.

Zdarza się również tak że banki wraz z udzieleniem konsolidacji udzielają nam również dodatkowego kredytu z przeznaczeniem go na dowolny cel. Banki udzielają kredytów zabezpieczonych bądź też nie. Są to kredyty hipoteczne konsolidacyjne bądź gotówkowe konsolidacyjne. W większości przypadków kredyt konsolidacyjny bez hipoteki jest nieco droższy od tego który nie posiada zabezpieczenia.

Ubiegając się o konsolidację banki wymagają aby klient posiadał odpowiednią zdolność kredytową oraz nieskazitelna historie kredytową w Biurze Informacji Kredytowej. Dla osób które mają złą historię czyli miały problem ze spłatą zadłużenia w przeszłości zaciągnięcie kredytu w instytucji bankowej jest w zasadzie niemożliwe. W takiej sytuacji poszukiwanie banku który udzieli konsolidacji osobie zadłużonej jest w zasadzi niemożliwe, banki z pewnością nie podejmą takiej decyzji gdyż nie będą ryzykowały udzielenia kredytu osobie niewypłacalnej. A zatem chcąc skorzystać z konsolidacji w takim przypadku, powinniśmy skierować swoje kroki do instytucji pozabankowych które mają nieco mniej restrykcyjne warunki i mogą udzielić pożyczki osobie zadłużonej.

Udostępnij

O autorze

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.